Ultima actualizare la data de 11 mai 2026
Volkswagen T-Cross este un SUV subcompact lansat în 2018, bazat pe platforma MQB A0, similară cu cea a modelului Polo. Este poziționat sub T-Roc în gama SUV-urilor Volkswagen și se remarcă prin designul modern, dimensiunile compacte și versatilitatea sa, fiind potrivit atât pentru mediul urban, cât și pentru călătorii mai lungi. Este un model popular datorită designului atractiv, dimensiunilor compacte și versatilității. Împarte platforma cu Polo, oferind un interior spațios și bine organizat.
Construit pe platforma MQB A0, utilizată și de modele precum Volkswagen Polo, SEAT Arona sau Škoda Kamiq, T-Cross oferă un comportament rutier foarte apropiat de cel al unui hatchback compact. Direcția este ușoară, suspensia este confortabilă, iar dimensiunile compacte îl fac extrem de ușor de manevrat și parcat în mediul urban. Unul dintre marile avantaje ale lui Volkswagen T-Cross este practicabilitatea. Bancheta spate glisantă și portbagajul bine organizat oferă un nivel de versatilitate foarte bun pentru dimensiunile sale compacte, ceea ce îl face potrivit atât pentru utilizare urbană, cât și pentru drumuri mai lungi.
În utilizarea reală, Volkswagen T-Cross este apreciat pentru poziția înaltă la volan, vizibilitatea bună și costurile de exploatare relativ reduse. Comparativ cu SUV-urile compacte mai mari, pune accent pe eficiență și manevrabilitate, fiind ideal pentru oraș și familii mici. Volkswagen T-Cross este una dintre cele mai echilibrate opțiuni din segmentul SUV-urilor urbane, oferind un mix foarte bun între spațiu, tehnologie, economie și ușurință în utilizare.
Avantaje și Dezavantaje Volkswagen T-Cross 2019-Prezent
Avantaje |
Dezavantaje |
Experiențe proprietari |
Ce trebuie verificat |
Dimensiuni compacte ideale pentru oraș, manevrabilitate ușoară și parcare facilă. |
Transmisia DSG poate prezenta ezitări sau sacadări la viteze mici, în special în trafic aglomerat. |
Majoritatea proprietarilor raportează o fiabilitate generală bună, cu scor de 98% în sondajele de fiabilitate. |
Test drive pentru transmisia DSG: verificare sacadări la pornire, schimbări bruște de trepte sau întârzieri la accelerație. |
Vizibilitate bună și sisteme de asistență moderne (AEB, Lane Assist, Cruise Control). |
Sistemul Start-Stop poate funcționa intermitent sau poate eșua complet după 10.000-20.000 km. |
Consumul real de combustibil este apreciat, în special la motorizările 1.0 TSI în utilizare urbană. |
Motor 1.0 TSI: ascultare zgomote metalice la pornire la rece (posibilă întindere lanț distribuție). |
Interior flexibil cu banchetă spate glisantă și portbagaj practic (385-455 litri). |
Sistemul infotainment poate avea înghețări, restartări spontane sau probleme de conectivitate Bluetooth. |
Probleme minore electronice raportate (senzori parcare, climatizare), dar majoritatea se rezolvă sub garanție. |
Sistem infotainment: testare touchscreen, Apple CarPlay/Android Auto, camera de marșarier și actualizări software. |
Design atractiv și finisaje solide pentru segmentul SUV compact, aspect premium. |
Plastice dure pe bord și uși, vulnerabile la zgârieturi și uzură vizibilă în timp. |
Service-ul Volkswagen primește recenzii mixte: unii proprietari laudă profesionalismul, alții raportează așteptări lungi pentru reparații. |
Climatizare: verificare funcționare la capacitate maximă, zgomote de compresor sau pierderi de agent frigorific. |
Gamă variată de motorizări eficiente: 1.0 TSI (95-110 CP), 1.5 TSI (150 CP), opțiuni manuale și DSG. |
Suspensia față poate dezvolta zgomote (bătăi/cloncănit) la trecerea peste denivelări după 30.000-50.000 km. |
Proprietarii apreciază ergonomia, scaunele confortabile și spațiile inteligente de depozitare pentru obiecte mici. |
Suspensie față: verificare bucșe brațe, bielete antiruliu și amortizoare pentru zgomote sau joc la roți. |
Siguranță: 5 stele Euro NCAP, sisteme ADAS standard pe majoritatea versiunilor. |
Senzorii de parcare pot funcționa eronat sau pot da avertismente false din cauza murdăriei sau defectelor. |
Versiunile cu DSG sunt apreciate pentru confort, dar unii utilizatori raportează probleme de software la cutie. |
Recall-uri și software: verificare status airbag-uri laterale (recalare mai 2019) și actualizări ECU la dealer. |
Costuri de întreținere rezonabile și garanție standard VW, piese ușor disponibile. |
Frânele spate pot prezenta coroziune prematură, mai ales în zone cu ierni umede sau sărate. |
Majoritatea se declară mulțumiți de raportul calitate-preț și de versatilitatea mașinii în utilizare zilnică. |
Frâne și anvelope: verificare uzură plăcuțe, discuri (inclusiv coroziune), stare anvelope și presiune corectă. |
Eficiență bună la drum lung, izolare fonică decentă pentru clasa sa. |
Sistemul de cruise control poate avea comportament imprevizibil pe pante sau la activare. |
Unii proprietari raportează probleme cu bateria 12V sau drain parasit la sistemele electronice. |
Baterie și sistem electric: testare stare baterie, alternator și verificare erori în calculatorul motor. |
Echipare standard generoasă chiar și la versiunile de bază (aer condiționat, ecran tactil, asistențe). |
Versiunile PHEV nu sunt disponibile în toate piețele, iar autonomia electrică este limitată unde există. |
Forumurile de proprietari indică o comunitate activă și suport bun pentru diagnosticare și soluții DIY. |
Istoric service și garanție: verificare mentenanță la timp, reparații sub garanție și documente de service complete. |
surse:
whatcar.com/volkswagen/t-cross/estate/used-review/n21913/reliability
volksmasterltd.co.uk/16-common-volkswagen-t-cross-problems
autodoc.co.uk/info/problems-vw-t-cross
honestjohn.co.uk/owner-reviews/volkswagen/t-cross-2019
parkers.co.uk/volkswagen/t-cross/owner-reviews
bumper.co/blog/vw-t-cross-reliabilty-guide
automotivefaults.com/cars/13704/vw/t-cross/petrol/1.0-tsi/2018-present
tcrossforums.co.uk/threads/common-faults.1440
Top 10 Probleme Volkswagen T-Cross 2019-Prezent
Problemă |
Când apare de obicei |
Simptome |
Cauză frecventă |
Rezolvare |
DSG 7 trepte smucește |
15.000–80.000 km |
șocuri la plecare, întârzieri |
mecatronică / ambreiaj uscat |
schimb ulei + update / reparație DSG |
Start-Stop defect |
10.000–50.000 km |
sistemul nu mai funcționează |
baterie / senzori / software |
recalibrare sau schimb baterie |
Probleme lanț distribuție 1.0 TSI |
40.000–100.000 km |
zgomot la rece, martor motor |
întinzător sau lanț uzat |
schimb kit distribuție |
Infotainment freeze / lag |
10.000–80.000 km |
ecran blocat, restart |
software MIB |
update software |
AC răcește slab |
20.000–100.000 km |
climatizare ineficientă |
compresor / condensator |
reparație sistem AC |
Frână de parcare electrică |
30.000–80.000 km |
nu se eliberează corect |
actuatoare / software |
recalibrare sau înlocuire |
Probleme senzori ADAS |
20.000–100.000 km |
alerte false lane assist |
senzori murdari / calibrare |
recalibrare senzori |
Vibrații și zgomote interior |
10.000–80.000 km |
scârțâituri bord și uși |
materiale plastice dure |
izolare / refixare clipsuri |
Consum ulei (unele 1.5 TSI) |
60.000–140.000 km |
completări dese ulei |
dezactivare cilindri / PCV |
verificare PCV și consum |
Probleme pompă combustibil |
30.000–80.000 km |
motor se oprește, nu pornește |
pompă combustibil defectă |
înlocuire pompă |
Motoare fiabile Volkswagen T-Cross 2019-Prezent
1.0 TSI. Motor pe benzină de 1,0 litri, disponibil în variante de 95 CP și 115 CP. Unele rapoarte indică posibile probleme cu turbocompresorul și consumul de ulei. Acumulare de carbon pe orificiile de admisie și supapele de admisie. Pot apărea probleme cu uzura turbinei. Consum de ulei la motoarele uzate sau cu mulți kilometri.
1.5 TSI. Motor pe benzină de 1,5 litri, care dezvoltă 150 CP. Au fost semnalate cazuri de ezitare la accelerare și vibrații la turații joase. Acumulare de carbon pe orificiile de admisie și supapele de admisie. Pot apărea probleme cu uzura turbinei. Consum de ulei la motoarele uzate sau cu mulți kilometri.
1.6 TDI. Motor diesel de 1,6 litri, cu o putere de 95 CP. Pot apărea probleme legate de sistemul de recirculare a gazelor de eșapament EGR și filtrul de particule DPF. Alte probleme la motorizarea de 1.6 TDI: supapa egr, injectoare, turbina, scurgeri de ulei etc.
Alte Probleme Volkswagen T-Cross 2019-Prezent
Probleme cu sistemul infotainment. Unele unități pot întâmpina blocări sau răspuns lent. Soluție: Actualizarea software-ului sau resetarea sistemului poate remedia aceste probleme.
Probleme cu senzorii de parcare. Pot da alarme false sau pot deveni nefuncționali. Soluție: Verificarea și curățarea senzorilor; dacă problema persistă, consultarea unui service autorizat.
Zgomote din zona suspensiilor. Unii proprietari au raportat zgomote la nivelul suspensiei pe drumuri denivelate. Soluție: Inspecția componentelor suspensiei și înlocuirea pieselor uzate.
Vibratii la relanti. Unele modele au raportat vibrații la relanti, în special la motorul 1.0 TSI. Această problemă poate fi cauzată de diverse factori, cum ar fi injectoarele, bujiile sau suporturile motorului.
Consum crescut de ulei. Câteva cazuri izolate au semnalat un consum ușor crescut de ulei, în special la motoarele noi.
Zgomote la cutie de viteze. Unii proprietari au raportat zgomote la ambreiaj sau la schimbarea treptelor de viteză, mai ales la cutiile de viteze DSG.
Probleme electrice. Ca orice mașină modernă, T-Cross poate avea și probleme electrice diverse.
Probleme cu cutia de viteze automată DSG. Anumiți proprietari au raportat probleme cu cutia de viteze DSG, cum ar fi schimbările de viteză lente sau blocările. Soluția este de obicei o reprogramare a sistemului de control al cutiei de viteze.
Probleme cu senzorii de oxigen. Senzorii de oxigen pot funcționa defectuos. Rezolvarea implică înlocuirea senzorilor defecți.
Probleme cu sistemul de frână. Unele modele au raportat probleme cu frânile, cum ar fi scântei sau blocări. Soluția este de obicei înlocuirea componentelor defecte.
Probleme cu sistemul de aer condiționat. Anumiți proprietari au raportat că sistemul de aer condiționat nu funcționează corect. Soluția implică curățarea sau înlocuirea componentelor afectate.
Alte probleme raportate:
- Probleme cu airbag-urile. VW T-Cross 2019.
- Probleme software. Pt apărea avertismente sau martori.
- Probleme la pornire. Anumite mașini au întâmpinat probleme cu butonul de pornire și a fost nevoie să fie apăsat de mai multe ori pentru a porni.
- S-au raportat zgomote de la materialele interioare.
Ce Motor să Aleg
Motor (disponibil în T-Cross 2019-prezent) |
Avantaje principale |
Dezavantaje / puncte slabe |
Probleme raportate (frecvente / notabile) |
Recomandat pentru |
1.0 TSI (3 cilindri, ~95 / 110 / 115 CP) |
consum redus, costuri relativ mici de exploatare, compact, suficient pentru oraș și autostradă în condus moderat. |
vibrații ușoare la ralanti (pe unele unități), mai puțină rezervă la depășiri față de 1.5; turbo mic -> sensibil la întreținere. |
rapoarte de la proprietari despre zgomote de arbori/tensiune (unele semnale legate de sistemul de distribuție/turbina, rare), turbo înlocuit/curățat la unele exemplare; service-indicator variabil pentru schimb ulei. |
recomandat pentru navetă urbană și familii mici care vor consum redus și costuri de întreținere mai mici. |
1.5 TSI (150 CP) cu ACT (dezactivare cilindri) |
performanțe superioare (depășiri, autostradă), consum bun la cruise datorită ACT, rulaj mai relaxat. |
sistem ACT introduce complexitate; costuri service/întreținere ușor mai mari; preferă combustibil de calitate. |
numeroase raportări de probleme specifice sistemului ACT (vibrații la comutarea 2↔4 cil., consum de ulei mai mare, ralanti neregulat), în unele cazuri, interventii software / mecanice. |
recomandat pentru cei care fac mult drum extraurban/pe autostradă sau vor accelerații și rezervă de putere. |
1.6 TDI (diesel, 95 CP) |
consum foarte bun pe trasee lungi, cuplu bun la turații joase; economic pentru mulți km/an. |
costuri DPF / EGR posibile în trafic urban; întreținere specifică diesel (ulei, filtre). |
DPF/EGR înfundat în utilizare predominant urbană; în general fiabil dar cu nevoi specifice diesel. |
Când facem Reviziile
Revizie / operațiune |
Interval recomandat (practic) |
Ce include (exemple) |
Cost estimativ (piese + manoperă) |
Revizie mică — schimb ulei + filtru ulei |
10.000–15.000 km sau 12 luni (sau conform Service Indicator) |
ulei motor (5L), filtru ulei, resetare bord, verificări rapide |
~250 – 700 RON (pachet ulei+filtru 335–700 RON + manoperă 120–300 RON). ( |
Revizie standard |
la 30.000 km (sau 2 ani) |
ulei + filtre (ulei, polen), verificare frâne, nivel lichide, reîmprospătare lichid parbriz, diagnoză |
~600 – 1.500 RON |
Schimb filtru aer |
30.000–60.000 km (sau conform condițiilor) |
filtru aer motor |
~150 – 550 RON (filtru + montaj) |
Schimb bujii (pe motoare pe benzină) |
40.000–60.000 km (depinde motor) |
bujii + verificări |
200 – 600 RON (piese+manoperă). |
Service DSG (dacă este DSG) |
la 60.000–80.000 km (conform tipului de transmisie) |
ulei cutie DSG + filtru transmisie (dacă e cazul) |
900 – 2.200 RON (service specializat) |
Distribuție (curea / kit) |
depinde de motor: Diesel 1.6: la ~120–180k (sau conform carte), pentru unele TSI (EA211) recomandările variază foarte mult, unele servicii nu impun schimb frecvent |
kit curea/distribuție + pompă apă + role |
Kit piese: 500 – 2.200 RON (ex. Autodoc: 500 RON-2.200 RON pentru set complet). Manoperă: 600–1.800 RON |
Ambreiaj (kit) |
la uzură, frecvent 150k–250k km (depinde stil condus) |
kit ambreiaj (placă+disc+rulment [+ volant dacă e cazul]) |
800 – 3.500 RON (piese) + manoperă 500–1.500 RON. |
Înlocuire filtre DPF / curățare la diesel |
la semne / după 150k+ km în trafic urban |
curățare sau înlocuire DPF |
cost curățare: 200–800 RON; înlocuire: 3.000–10.000 RON |
Piese ce pot ceda dupa 150.000 sau 200.000 de KM
Componentă |
Interval tipic când începe să cedeze |
Cost piesă (RON) |
Cost montaj (manoperă) |
Comentariu |
Ambreiaj (kit complet) |
120k–220k km (mult depinde de stil) |
800 – 3.500 RON (kit) |
500 – 1.500 RON |
Pe cutie manuală; la DSG e altă problemă (mechatronică). |
Kit distribuție (curea + pompa apă + role) |
diesel/unele TSI: 120k–200k km (variază mult; unele EA211 au „interval lung”) |
500 – 2.200 RON (kit piese). |
600 – 1.800 RON |
Important: dacă motorul folosește curea, schimb preventiv. Verificați tip motor. |
Turbină / turbosuflantă |
120k–180k km (la condus agresiv / întreținere slabă poate ceda mai devreme) |
800 – 6.500 RON (piese, nou/SH). |
300 – 1.200 RON (montaj) |
Turbo pentru 1.0 TSI: există oferte SH între 1.000–2.500 RON; recondiționat poate fi variabil. |
Amortizoare / arcuri / bucșe suspensie |
100k–200k km |
amortizor/bucșă: 200 – 1.200 RON/buc |
250 – 600 RON/axă |
De obicei se înlocuiesc pe punți (față/spate). |
Plăcuțe & discuri frână |
plăcuțe: 30k–80k km; discuri: 80k–200k km |
plăcuțe: 150–500 RON/set |
montaj: 80–250 RON |
Depinde de stil condus. |
Alternator / demaror / baterie |
baterie 3–6 ani; alternator/demaror 150k+ |
alternator: 600 – 2.500 RON; demaror: 350 – 1.500 RON |
montaj: 100–300 RON |
Probleme electrice raportate punctual (pornire, senzori). |
EGR / DPF (diesel) |
DPF: poate avea probleme >100k (mai repede în urban) |
curățare: 200–800 RON; înlocuire DPF: 3.000–10.000 RON |
manoperă variabilă |
Diesel urban, risc mare. |
DSG, revizie / mecatronică |
la 120k–200k km: revizie ulei DSG recomandată la intervale; mecatronică costisitoare la defect |
ulei+filtru: ~900–2.200 RON; mecatronică: poate depși 5.000 RON |
manoperă specializată |
Dacă ai DSG, monitorizează schimbul fluid & simptome. |
Senzori / electrovalve (incl. clapete admisie, senzori MAP/MAF) |
pot ceda oricând, dar mai frecvent după 100–150k |
200 – 1.200 RON / senzor |
montaj 100–300 RON |
Electronică: erori software/ECU rare, dar posibile. |
Păreri ale proprietarilor despre Volkswagen T-Cross 2019-Prezent
Proprietarii apreciază în general designul atractiv, poziția înaltă la volan și manevrabilitatea ușoară a T-Cross. Cu toate acestea, unii menționează spațiul limitat pentru pasagerii din spate și capacitatea modestă a portbagajului.
ionutburtea3036
Am varianta manuala 1.0, 5 trepte si sunt foarte multumit, motorul se aude foarte bine, se tine foarte bine la drum, arata foarte bine atat la interior cat si la exterior, usor de intretinut!
alexandraioanaiovan6534
Eu am testat ieri un T-Cross tot cu motor de 1l si sincer mi se pare chiar ok. Pentru oras si drumuri prin tara e chiar ok. Am atins 100km/h destul de rapid ( modelul testat avea cutie automata). Scaunele sunt de vis pentru mine cel putin. Recomand ca optiuni extra necesare farurile LED. Sunt la 1.093,61 euro la momentul acesta ( martie 2021), dar merita! Ce ar mai fi tot asa un must si la pret bun : pachetul utility la 567 euro care are clima automata, app-connect wireless, incalzire in scaunele din fata, oglinzile exterioare incalzite si rabatabile electric. T-Cross mai are si alte optiuni pe care le-am ales, dar cumva astea doua consider ca sunt chiar necesare….restul sunt mai mult dupa gust, preferinta etc. Masina ajunge in aproximativ 4 luni de la comanda ( asa mi s-a zis), dar e posibil sa o primesc si mai repede de atat. Personal abia astept ! Pun cate un X pe fiecare zi care mai trece pana ajung sa-mi primesc masinuta. Si tot legat de motoare si cu asta inchei : si eu spre exemplu sunt reticenta legat de ORICE motor TSI ( cine vrea poate sa caute istoricul problemelor pe TSI ), dar MPI nu se mai fabrica ( am gasit 1,6 MPI la Skoda pe Republica Moldova si cam atat). Asa ca trebuie sa incep sa am incredere ca tehnologia evolueaza si ca nu o sa am probleme asa de mari cu TSI ul.
SE 1.0 TSI 115PS DSG auto 5d 2020
Am cumpărat mașina ca un Volkswagen folosit aprobat, fără să o văd în prealabil, deoarece se afla la alt dealer. Livrarea a durat 3 săptămâni și, când a sosit, ușa șoferului era decalată și prezenta semne de reparații.
Am avut o discuție aprinsă cu managerul de vânzări înainte ca acesta să accepte că mașina nu era conform standardelor, iar apoi au fost necesare două vizite la service-ul de caroserie pentru a remedia ușa.
Mai târziu am observat că se acumula apă undeva în ușă când ploua și se scurgea atunci când mișcam mașina.
Confortul la rulare era dur, iar cutia de viteze automată era sacadată și ezitantă la pornire. Uneori părea că are nevoie de o secundă sau două pentru a decide în ce treaptă de viteză ar trebui să fie la o intersecție, ceea ce nu inspira încredere.
Un comunicat de presă VW susține că cureaua de distribuție este bună pe toată durata de viață a motorului. Dealerii VW par să se îndoiască de acest lucru și recomandă înlocuirea acesteia după 5 ani.
SE 1.0 TSI 115PS 5d 2022
Are calitățile VW obișnuite, cu un design nestimulant, dar bine construit atât la interior, cât și la exterior. Destul de bine echipat, în special cu cele moderne cadrane digitale, deși acestea sunt opționale, dar un sistem de navigație integrat ar fi un avantaj, dar este costisitor, fiind disponibil în versiunile superioare. Motor foarte bun în versiunea de 1.0 litri și 115 CP. Am luat în considerare mai mulți rivali înainte de a alege acest model și recomand cel puțin o privire.
sursă: youtube.com și parkers.co.uk/volkswagen/t-cross/suv-2019/owner-reviews/
Alternative Volkswagen T-Cross 2019-Prezent
Model |
Brand |
Segment |
Poziționare vs T-Cross |
Puncte forte |
Puncte slabe |
Renault Captur II |
Renault |
SUV urban |
Rival direct |
Confort bun, opțiuni hibride, interior modern |
Dinamică medie, materiale variabile |
Peugeot 2008 II |
Peugeot |
SUV urban |
Rival direct |
Design modern, interior spectaculos, eficiență bună |
Ergonomie controversată, spațiu spate mediu |
Ford Puma |
Ford |
SUV urban sportiv |
Rival direct |
Dinamică excelentă, portbagaj foarte practic |
Suspensie mai fermă |
Toyota Yaris Cross |
Toyota |
SUV urban hybrid |
Rival direct |
Fiabilitate excelentă, consum foarte mic |
Spațiu interior mai mic |
Hyundai Kona |
Hyundai |
SUV urban |
Rival direct |
Gama variată de motorizări, echipare bună |
Suspensie rigidă pe unele versiuni |
Kia Stonic |
Kia |
SUV urban |
Rival orientat pe valoare |
Raport preț/echipare bun, costuri mici |
Interior mai simplu |
Skoda Kamiq |
Skoda |
SUV urban |
Rival apropiat |
Foarte practic, spațiu excelent pentru clasă |
Design conservator |
Seat Arona |
Seat |
SUV urban |
Rival apropiat |
Condus plăcut, platformă comună VW |
Interior mai simplu decât T-Cross |
Nissan Juke II |
Nissan |
SUV urban |
Rival urban |
Design distinct, tehnologii moderne |
Spațiu spate și portbagaj mai mici |
Audi Q2 |
Audi |
SUV urban premium |
Rival premium |
Interior premium, imagine de brand |
Preț mare, spațiu limitat |
Consum Volkswagen T-Cross
- 1.0 TSI 95 CP – Consum 5.8 l
- 1.0 TSI 110 CP – Consum 5.8 l
- 1.0 TSI 115 CP – Consum 4.9 l
- 1.5 TSI 150 CP – Consum 5.9 l
- 1.6 TDI 95 CP – Consum 4.2 l
- 1.0 TSI 95 CP – Consum 5.6 l
- 1.0 TSI 115 CP – Consum 5.6 l
- 1.5 TSI 150 CP – Consum 6.0 l
Prezentare Video – Volkswagen T-Cross 2019-Prezent

Bun venit pe Parerimasini.ro, un proiect născut din pasiunea mea pentru mașini și dorința de a oferi informații utile celor care își doresc să facă alegeri informate atunci când își cumpără un automobil. Autor pasionat de domeniul auto, activ din 2021, cu experiență în analizarea și evaluarea mașinilor din perspectiva utilizatorului real. Ofer opinii bazate pe experiență practică, costuri reale de întreținere și comportamentul mașinilor în utilizarea de zi cu zi.
Acest site este locul în care îmi împărtășesc opiniile, analizele și sfaturile legate de autoturisme, pentru a-i ajuta pe cei care își doresc o mașină care să li se potrivească perfect.
Scopul meu este să creez o comunitate de șoferi bine informați, care să înțeleagă nu doar avantajele, dar și provocările pe care le pot aduce diferite modele de mașini. Cred în transparență și în importanța detaliilor, fie că vorbim despre fiabilitate, motoare recomandate, consum, probleme specifice etc.
Indiferent dacă ești în căutarea unei mașini de familie, unui SUV sau a unei soluții economice pentru oraș, sunt aici să te ajut prin aceste articole.
Sper că te-a ajutat acest articol cu informațiile dorite iar dacă ai avut un model de mașină îți poți posta părerea despre ea. Îți poți scrie părerea printr-un simplu comentariu. Așa vei ajuta și alți utilizatori să afle informații prețioase despre acel model.
